Duathlon Junior już w sobotę!

Duathlon Junior już w sobotę!

Jesień wcale nie oznacza tylko weekendowego „lenistwa” w domu pod kocem. To też dobra pora roku na różnego rodzaju aktywności fizyczne. Takie właśnie proponuje dla wszystkich miasto Karpacz, dzięki dofinansowaniu z projektu „Poznajmy się bardziej”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Interreg  V-A 2014-2020.

Co to właściwie jest Duathlon? Kiedy odbędzie się to wydarzenie? Dla kogo jest organizowany Duathlon?

Duathlon to taka dyscyplina sportowa, która łączy zarazem bieganie i jazdę na rowerze. Idealne wydarzenie dla miłośników rowerowych jak i biegaczy, również amatorów. Wydarzenie to jest organizowane dla wszystkich dzieci i młodzieży, które tylko chcą spróbować swoich sił w zawodach. Wiek nie ma znaczenia. Znaczenie ma jednak to by mieć swój rower i kask. Kask jest podstawą bezpieczeństwa! Najmłodsi mogą oczywiście wziąć swój rowerek biegowy. Układ zawodów to bieg-rower-bieg.

Duathlon w Karpaczu odbędzie się 23 października, to jest sobota o godzinie 14:30 na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Udział w imprezie nic nie kosztuje. A zapisy trwają do godziny 14.