Świąteczny Karpacz mieni się kolorami

Świąteczny Karpacz mieni się kolorami

Świetlne iluminacje

Karpacz przyciąga turystów lokalizacją  i niepowtarzalnym klimatem o każdej porze roku. Jednak śnieg i barwne świąteczne dekoracje nadają miastu magii. Już od 6 grudnia zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą podziwiać bożonarodzeniowe ozdoby, jakimi zostało udekorowane miasto. Tysiące światełek i lampek rozbłysło na latarniach i nie tylko. W różnych częściach Karpacza zostały usytuowane przestrzenne świetlne dekoracje. Możecie je spotkać podczas spaceru w parkach, czy też na skwerach.  jeśli chcielibyście policzyć wszystkie punkty świetlne rozmieszczone po mieście to zajęłoby wam to ogrom czasu jest ich bowiem aż 400 tysięcy.  Dominujący kolor to złoty.

Główne atrakcje

Główna świąteczną atrakcją jest jak co roku 10 – metrowa choinka stylizowana na żywy świerk.  Tak jak w poprzednich latach, drzewko zostało ustawione przed Urzędem miasta na Skwerze Zdobywców. Nie mogło również zabraknąć świetlnego napisu z nazwą miasta, który pojawia się na wielu pamiątkowych zdjęciach.  W tym roku zmienił swoja lokalizację. Obecnie możecie go znaleźć w Parku przy Lipie Sądowej. Charakterystyczna litera A w napisie ma nawiązywać do logo miasta. KARPACZ ma aż 13 metrów długości i do jego stworzenia wykorzystano około 10 tys. światełek.

Jeśli lubicie spacery śladami świątecznych iluminacji, koniecznie zajrzyjcie również do parku przy Zaporze na łomnicy. Znajdziecie tam dwie bramy w kształcie gwiazd, których wysokość wynosi 4 m. Trudno więc ich nie zauważyć.  Warto zrobić sobie także zdjęcie z oświetloną karuzelą z saniami, którą znajdziecie przy ulicy Mickiewicza nieopodal parku.