Interwencja strażaków w Karpaczu: Ewakuacja z hotelu Sandra Spa Pub z powodu pożaru

Interwencja strażaków w Karpaczu: Ewakuacja z hotelu Sandra Spa Pub z powodu pożaru

W wyniku wybuchu pożaru, około 400 gości hotelu Sandra Spa Pub w Karpaczu (województwo dolnośląskie) zostało zmuszonych do natychmiastowej ewakuacji. Sytuacja miała miejsce rano, a do zdarzenia doszło w pomieszczeniach gospodarczych pubu, będącego częścią kompleksu hotelowego. Przy udziale 12 jednostek straży pożarnej, sytuacja została opanowana, a obecnie prowadzone są czynności związane z demontażem i przelewaniem.

Pożar wybuchł w poniedziałkowe poranki, dokładnie około godziny 5, w miejscach służących do obsługi pubu, który jest integralną częścią hotelu Sandra Spa, usytuowanego w malowniczym Karpaczu na Dolnym Śląsku.

Działań mających na celu stłumienie ognia podjęło się 10 drużyn strażackich, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Prace utrudniało to, że płomienie wydobywały się spośród konstrukcji podłogi, która musiała zostać zdemontowana przez strażaków, a następnie systematycznie chłodzona wodą.

Wnętrza i piwnice budynku były gęsto zatłoczone dymem, co skomplikowało działania ratownicze. W celu zlokalizowania źródła pożaru, strażacy wykorzystali kamery termowizyjne do prowadzenia dokładnej inspekcji. Obecnie trwa dogaszanie ognia oraz oddymianie obiektu hotelowego. Po zakończeniu interwencji, strażacy przeprowadzą odpowiednie badania mające na celu ustalenie, czy goście mogą bezpiecznie powrócić do obiektu.