Karpacz dla turystów – fajne miejsca.

Karpacz dla turystów – fajne miejsca.

Wszyscy wiemy, że miasto Karpacz położone w Karkonoszach słynne jest z najwyższego szczytu, jakim jest – ” Śnieżka”. Wielu turystów przyjeżdża tutaj, by zdobyć ten szczyt, dążąc do niego różnymi i urokliwymi szlakami, o których mowa, będzie  w kolejnych artykułach. Trzeba jednak zaznaczyć, że Karpacz kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych i fajnych miejsc, które warto zobaczyć. Oto kilka z nich!

Co zwiedzić w Karpaczu?

Schronisko Samotnia – to jedno z najstarszych schronisk w Polsce, które możecie minąć wędrując górskim szlakiem.  Piękne miejsce, położone w pięknych okolicznościach przyrody, w niecce Kotła Małego Stawu. Tam się najesz, napijesz, odpoczniesz.

Świątynia Wang – to najstarszy, drewniany Kościół w Polsce, którego historia jest dość długa i piękna. Począwszy od tego, że świątynia została wybudowana w Norweskiej miejscowości Vang. A jak dotarła do Karpacza, opiszemy w innym artykule.

Wodospad Dziki – ten przepiękny widok wodospadu, skutek zapory rzeki Łomnicy. Warto udać się tam na romantyczny spacer.

Punkt Grawitacyjny –  to z całą pewnością atrakcja, której na pierwszy rzut ka nie widać.  Aczkolwiek na 300 metrów, przed Dzikim Wodospadem, warto się zatrzymać.  Jeśli będziecie tam samochodem, to wrzućcie bieg na „jałowy” i zobaczycie jak auto samo wjeżdża pd górkę! Przekonajcie się sami o anomalii grawitacyjnej 🙂

Okolice Karpacza

Zamek Henryka – w okolicach Karpacza, a dokładniej 18 minut d centrum, znajduje się piękna budowla, jaką jest Zamek Henryka.  Stoi ona na wzgórzu Grodno. Ze wzgórze tego roztacza się piękny widok na góry. Aby zwiedzić zamek, trzeba kupić bilet wstępu.

Zamek Chojnik – to zdecydowanie punkt must see, będąc w okolicach Karpacza. Jest to jeden z najbardziej znanych zamków Dolnego Śląska, a właściwie jego ruin. Natomiast, można go zwiedzać, za biletem wstępu. Z całą pewnością warto, ponieważ często odbywają się tam liczne atrakcje dla turystów np. strzelanie z kuszy.

Zatem wybierając do Karpacza, z myślą o wejściu na Śnieżkę, zostawcie sobie trochę sił i energii na pozostałe dni, by zwiedzić wszystkie te piękne miejsca, które Karpacz i okolice oferują!