Coś na słodko i wytrawnie – czyli gdzie zjeść w Karpaczu

Coś na słodko i wytrawnie – czyli gdzie zjeść w Karpaczu

Wracając z górskich szlaków, bezsprzecznie jesteście zmęczeni, spragnieni i głodni. Chcielibyście usiąść w przyjemnym miejscu, gdzie odpoczniecie, ziejcie coś pysznego i nabierzecie sił na dalsze eksplorowanie Karpacza i okolic. Przedstawiamy kilka miejsc, gdzie możesz się zatrzymać i wrzucić coś na ząb.

Oto kilka gastronomicznych i cukierniczych lokalizacji w Karpaczu

„Cafe Jagodowy Zakątek” – jest to mała Kawiarnia, położona w okolicach Kościoła Vang. Uraczycie się tam pysznymi, domowymi wypiekami, smacznymi goframi, aromatyczną kawą,  oraz wzmocnicie się świeżo wyciskanym sokiem. Znajdzie się też, kącik dla dzieci, bo jak wiadomo, dzieci mają niewyczerpalne pokłady energii i rzadko kiedy muszą odpoczywać. Dokładny adres: ulica Linowa 1b.

„Sowiduch Browar i Restauracja” – to cudowne, przepięknie urządzone miejsce, które przyciąga nie tylko zapachem kulinarnym, ale także samym wyglądem miejsca.  W restauracji, skosztujesz głownie dań staropolskich, które są przygotowywane z wykorzystaniem produktów regionalnych! To przepyszne miejsce, znajdziecie przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 45 A.

„Kawiarnia – Cukiernia Spokojna” – to bardzo znana wśród mieszkańców, jak i  niektórych znanych osób kawiarnia. Miejsce to zostało stworzone w 1971 roku i utrzymywane jest od pokoleń.  Uraczysz się tam niesamowicie pysznymi deserami, ciastami i kawą. Podobno warto się tam wybrać aby zjeść wyśmienitą roladę śmietanowo – owocową! Sprawdźcie, czy Wam też tak posmakuje i udajcie się do tego słodkiego miejsca, które znajduje się przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 55A.

„Restauracja Pohulanka” – czyli Restauracja Ziem Górskich, która ugości Cię kuchnią Polską i Karkonoską. Uraczysz się niezwykłymi smakami lokalnej baraniny, dziczyzny, wyśmienitymi serami i winami. Dokładny adres to: ulica Konstytucji 3-go Maja 74a

Jak widać, jest w czym wybierać, a to tylko kilka z wielu smacznych miejsc w Karpaczu. A Wy gdzie najchętniej jecie w tym mieście? 🙂