Spacerkiem po Karpaczu

Spacerkiem po Karpaczu

Często bywa tak, że turyści przybywają do Karpacza po to  by stanąć na szczycie Śnieżki – i w sumie oczywista sprawa. My chcemy jednak, przybliżyć Państwu dwie, z wielu tras spacerowych, które niekoniecznie prowadzą na Śnieżkę. Dzięki nim poznacie Państwo piękno otaczającej przyrody oraz ciekawych miejsc!

Oto dwie, z wielu tras spacerowych w Karpaczu.

Deptak – będąc w Karpaczu, koniecznie przespacerujcie się deptakiem! To tam tętni życie turystów i nie tylko. Przez całą długość ulicy Konstytucji 3-go Maja – bo tam właśnie jest deptak, zapachem i smakiem przyciągają liczne kawiarnie np. z lodami czy goframi, restauracje np. z kwaśnicą, czy budki z oscypkami, których musicie spróbować! A jak już spróbujecie, to z pewnością zakupicie kilka do domu…no może kilkanaście 🙂 Oprócz gastronomicznych punktów, znajdziecie kilka sklepów z pamiątkami, np. magnesy, poduszki w kształcie owieczki, kubki ze zdjęciami gór itp. itd. Spacerując, miniecie również Kościół  pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz po drugiej stronie, przy zboczach gór Pohulanki, znajdziecie wyciągi i tory saneczkowe  na stokach CSiR – Kolorowa. Jeśli jeszcze nie spacerowaliście Karpackim deptakiem, przy następnej okazji koniecznie to musicie  nadrobić 🙂

Trasa zdrowia –  jeżeli macie jednak ochotę, odpocząć trochę od zgiełku jaki panuje np. na deptaku i wyciszyć się, to Trasa Zdrowia jest w sam raz dla Was. Po pierwsze nie jest wysoko w górach ale też nie w centrum miasta. Po drugie, trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, co dodatkowo sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Trasa rozpoczyna się przy ulicy Parkowej – pomiędzy placem zabaw, a Muzeum Sportu i Turystyki przy ulicy Kopernika. Przy wspomnianym Muzeum Trasa Zdrowia się też kończy. Po drodze mijać będziecie grotę, do której możecie zajrzeć, następnie zbocza Pohulanki, po których będziecie wspinać się aż na sam szczyt, by po drodze dowiedzieć się czemu spacer ten nazywany jest – Trasą Zdrowia. A no dlatego, że nad grotą, znajduje się wiele przyrządów do ćwiczeń na świeżym powietrzu, przystosowane do każdego wieku. Następnie ze szczytu Pohulanki, kierujecie się na górne stacje torów saneczkowych „Kolorowa” – tutaj podwójnie powinniście uważać na bezpieczeństwo! Rozpościera się stamtąd przepiękny widok na góry. Gdy nasycicie się cudownymi widokami, możecie zejść zboczami Pohulanki aż do miasta. Zwróćcie uwagę na to w jakiej porze roku się wybieracie, bo w zimie zejście Pohulanką nie będzie możliwe, ze względu na działające wyciągi.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej informacji, na temat innych tras spacerowych, to koniecznie odwiedzajcie karpaczinfo.pl. Być może w przyszłości je przedstawimy 🙂 A dla Was, jakie są ulubione trasy spacerowe w Karpaczu?