Zimowe aktywności sportowe w Karpaczu.

Zimowe aktywności sportowe w Karpaczu.

W Karpaczu  tej jesieni pojawiły się już pierwsze opady śniegu, a zima i cały sezon aktywności sportowych dopiero przed nami! Śnieg jest przede wszystkim szczególną atrakcją dla dzieci, kiedy mogą jeździć na sankach, rzucać się śnieżkami czy lepić największego bałwana, jakiego potrafią. Sprawia im to dużo frajdy i satysfakcji. Przy okazji są to świetne pomysły na zabawę na dworze, bo przecież zimą nie trzeba siedzieć tylko w domu pod kocem z kubkiem herbaty. Zimowa aktywność sportowa też może być świetną zabawą i to nie tylko dla dzieci, ale też i dorosłych!

Z jakich aktywności sportowych można skorzystać w Karpaczu i okolicy? Gdzie znajdują się niektóre z tych miejsc? 

 Jest wiele aktywności fizycznych podczas zimowej pory roku, są to między innymi:

  • Jazda na sankach — zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To jedna z najbardziej popularnych aktywności sportowych zimą. Najwięcej frajdy przynoszą zjazdy z pagórka, a i przy okazji wchodzenia na ten pagórek można się nieźle rozgrzać, w mroźne, zimowe dni. A gdzie w Karpaczu są jakieś fajne pagórki na sanki? Można się wybrać na przykład na – „Saneczkową Górę”, która znajduje się przy ulicy Myśliwskiej. Bardzo popularne miejsce, które jak sama nazwa mówi, sprzyja jeździe na sankach!
  • Nordic Walking — to sport całoroczny. Niezależnie czy jest lato, czy zima. Różni się tylko tym, że trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie się, np. odzież i obuwie. Warto wspomnieć, że zimą Nordic Walking jest trochę utrudniony ze względu na oblodzenia. Dlatego też warto zainwestować w specjalne kijki oraz obuwie przystosowane to tej pory roku.

Narty czy deska? Kto co woli!

  • Jazda na nartach — no bo przecież śnieg plus góry równa się — narty! To chyba najpopularniejsza aktywność sportowa zimą. W Karpaczu jest wiele stacji narciarskich i wyciągów, które umożliwiają jazdę na nartach. Jedną z nich jest dla przykładu- „Stacja narciarska pod Wangiem”. Z jazdy na nartach mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Są też odpowiednie szkółki narciarskie dla tych, którzy chcą się dopiero nauczyć tej dyscypliny sportowej. Jeśli nie macie Państwo swoich nart, to niektóre miejsca oferują ich odpłatne wypożyczenie.
  • Snowboard — a jak narty to i snowboard, czyli jazda na jednej desce, którą głównie manewruje się balansem własnego ciała. To również świetna aktywność sportowa, która jest bardzo znana. 

A może lodowisko?

  • Jazda na łyżwach — ten rodzaj aktywności jest bardzo dużą frajdą szczególnie dla dzieci, chociaż dorośli też bardzo często bywają na lodowisku. To też wspaniała atrakcja podczas której, wspólnie z rodziną czy znajomymi mile możemy spędzić czas. Tak się składa, że Karpacz oferuje lodowisko całoroczne, które mieści się przy ulicy Gimnazjalnej 2. Jeśli nie macie Państwo własnych łyżew, to jest odpłatna możliwość ich wypożyczenia.

Sport, zabawa ale też i bezpieczeństwo!

Pamiętajmy jednak o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa! Ważne też, by mieć odpowiednie ubranie, ochraniacze a przede wszystkim buty! Nie zaszkodzi mieć również podstawowej apteczki.