Zbliża się sezon narciarski!

Zbliża się sezon narciarski!

Wszystko wskazuje na to, że sezon narciarski nadchodzi wielkimi krokami. Już w tamtym tygodniu w Karpaczu pojawiły się pierwsze opady śniegu! Stacje narciarskie szykują się na otwarcie sezonu 2021/ 2022. Fani sportów zimowych na pewno nie mogą się doczekać!

Gdzie w Karpaczu są trasy narciarskie? Z jakich wyciągów korzystać?

Karpacz słynie z różnorodności tras narciarskich. Prawie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest coś dla amatorów, oraz dla bardziej doświadczonych narciarzy. Znajdzie się także odpowiednia trasa dla dzieci.  A jakie są to kolejne trasy? Między innymi:

  • Stok Zjazdowy „Karpatka Ski” – to stacja znajdująca się przy ulicy Myśliwskiej 2b. Posiada ona dwa wyciągi: „Duży PANORAMA” oraz „BABY LIFT”
  • Stacja narciarska „Pod Wangiem” – zlokalizowany przy ulicy Szkolnej 5a. Również posiada dwa wyciągi, jeden z nich to „Karpatka 1”,  drugi „Karpatka 2”.
  • Winterpol: posiada łącznie trzy trasy, jedna z nich jest łatwa a pozostałe dwie średniej trudności. Warto zaznaczyć, że w Winterpol Karpacz Biały Jar, rozpoczęto sztuczne naśnieżanie, które bez problemu utrzymuje się nawet przy plusowych temperaturach!
  • Centrum Aktywnej Rekreacji: posiada trasę szkoleniową i trasę zawierającą wyciąg (ulica Myśliwska 13), oraz  oświetlony stok narciarski dla grup (ulica Myśliwska 5).
  • Kompleks Narciarski Śnieżka: znajduje się tu wiele nartostrad a większość z nich na zboczu góry „Kopa”. Na początek tras wwiezie oczywiście jeden z kilku wyciągów np. Liczykrupa czy Liczyrzepa. Trasy te są różnej trudności, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak sami Państwo widzicie, wybór jest ogromny. Teraz tylko czekać na większe opady śniegu, aby rozpocząć sezon narciarski.  Trzeba jednak pamiętać, by dobrze się do niego przygotować, aby być bezpiecznym. Warto wiedzieć, że w górach w razie potrzeby należy wezwać GOPR, czyli Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zbiórka dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Warto zaznaczyć, że ostatnio na zrzutka.pl została uruchomiona zbiórka dla GOPR. Pieniądze mają być przeznaczone na sprzęt zimowy, by łatwiej i skuteczniej można było udzielić pomocy. Takimi sprzętami są między innymi: urządzenia do masażu serca, śpiwory ratownicze czy automatyczny defibrylator oraz wiele innych. Sprzęty te zostaną rozdysponowane i właśnie część z nich trafi dla GOPRu w Karkonoszach.