Świece sojowe. Modna pamiątka z gór

Świece sojowe. Modna pamiątka z gór

Od pewnego czasu mamy do czynienia z modą na świece sojowe w różnych rozmiarach i formach. Można je dostać w drogeriach, sklepach wnętrzarskich, a nawet marketach. Są również dostępne z karkonoskich sklepach z pamiątkami

Zdrowe i wydajne

Świece sojowe są produkowane z wosku, który nie emituje szkodliwych substancji do środowiska. Tym samym, nie jest szkodliwy dla osób znajdujących się w otoczeniu palącej się świeczki. Wosk sojowy po ochłodzeniu może być wykorzystywany do masażu. Można również stosować go jako krem do rąk.  Od razu po użyciu nasze dłonie będą odczuwalnie bardziej gładkie i aksamitne.  Przewaga świec sojowych nad parafinowym jednak na tym się nie kończy. Należy podkreślić, że mogą palić się o wiele dłużej, a przy tym nie kopcą i nie zostawiają ciemnego osadu na naczyniu, w którym się znajdują. Dlatego z powodzeniem można je powtórnie wykorzystać.

Ozdoba i sposób na spędzenie wolnego czasu

Świece sojowe to ładny element dekoracyjny, miła pamiątka z wyjazdu, ale również pomysł na spędzenie czasu. Nie potrzeba naprawdę żadnych zdolności, aby własnoręcznie stworzyć małe woskowe arcydzieło. Wystarczy zaopatrzyć się w wosk, szklany słoiczek i drewniany lub bawełniany knot. Jeśli chcemy, aby nasza świeca dodatkowo pachniała, możemy dokupić naturalny olejek eteryczny lub specjalny zapach do świec. Wosk należy roztopić w określonej przez producenta temperaturze. Najlepszą opcją jest kąpiel wodna. Do wosku dodajemy zapach. Warto zaopatrzyć się w specjalny termometr, ponieważ temperatura mieszania substancji odgrywa ogromną rolę w przypadku wyrobu świec. Wosk wlewamy do słoiczka, w którym wcześniej do podłoża należy przymocować knot. Zalaną świecę zostawiamy bez ruchu do zastygnięcia. PO upływie 48 godzin możemy ją zapalić i cieszyć się własnym wyrobem.

Natomiast o zastosowaniu soi w diecie wspomina strona https://anyfiles.pl/

Jeden komentarz o “Świece sojowe. Modna pamiątka z gór

  1. Oryginalny pomysł na pamiątkę. Wolę takie rzeczy, niż magnesy, breloczki, czy kubki z podróży.

Comments are closed.