Mężczyzna chciał zabić za 200zł

Mężczyzna chciał zabić za 200zł
Policjantom z Jeleniej Góry udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z bloków zlokalizowanych na terenie miasta.  Napastnik, chcąc dostać się do mieszkania pod nieobecność jego lokatorki, wyważył siła drzwi. W chwili, gdy kobieta wróciła do swojego miejsca zamieszkania mężczyzna podjął próbę zastraszenia jej w celu wyłudzenia 200zł. Przerażona ofiara napastnika, w trosce o utratę zdrowia, a nawet życia, spełniła jego żądanie. 
36- latek zatrzymany przez funkcjonariuszy policji nie posiada stałego miejsca zamieszkania. W wyniku zdarzenia, do którego doszło 23 sierpnia 2022 roku w jednym z lokali mieszkaniowych na terenie Jeleniej Góry, mężczyzna został oskarżony o dopuszczenie się rozboju. Podejrzany włamał się do mieszkania pod nieobecność jego lokatorki, a po jej powrocie w wyniku gróźb skierowanych pod adresem kobiety wyłudził od niej 200zł.  Po otrzymaniu żądanych pieniędzy napastnik uciekł.

Napadnięta kobieta od razu zawiadomiła policję.  Podczas przyjmowania zgłoszenia funkcjonariusze policji podjęli próbę ustalenia miejsca pobytu napastnika.  Parę minut później udało się go zatrzymać, gdyż znajdował się w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu.

Mężczyzna został odwieziony do aresztu. Policja obecnie zajmuje się wyjaśnieniem szczegółów zdarzenia.  Za popełnione przestępstwo 36-latek odpowie przed sądem.  Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Rozboje są jednymi z najczęściej zgłaszanych przestępstw nie tylko na terenie naszego województwa, ale również całego kraju, o czym informuje także strona https://www.infolask.pl/