Stanica pod Zadzierną w Paprotkach nad Bukówką. Urocze miejsce o równie uroczej nazwie

Stanica pod Zadzierną w Paprotkach nad Bukówką. Urocze miejsce o równie uroczej nazwie
A beautiful scenery of a lot of trees reflected in the lake under the clear sky
Stanica pod Zadzierną w Paprotkach nad Bukówką jest dobrze znana mieszkającym w pobliżu tzw.  lokalsom, jednak turyście raczej rzadko tu docierają.  To miejsce przepełnione ciszą spokojem, pełne zieleni i krystalicznie czystej wody. Jeśli odwiedzisz je raz, na pewno będziesz tu wracać wielokrotnie.
Bukówka to potoczna nazwa Jeziora Bukowskiego uznawanego za jedne z bardziej uroczych miejsc zlokalizowanych w regionie wałbrzyskim. Jest to zapewne również zasługa małej ilości turystów, których odstrasza zakaz kąpieli.  Jednak rozłożenie na brzegu koca i pomoczenie w wodzie jeziora nóg nie jest przecież, taki złym rozwiązaniem.  W gratisie otrzymamy piękną zieleń, śpiew ptaków i szum drzew. To raj dla wszystkich ceniących sobie ciszę, spokój i bliskość natury.

Spacerując po okolicy, możecie dotrzeć do wsi Paprotki, w której znajduje się Stanica pod Zadzierną. Jeśli raz tam zawędrujecie, pokochacie to miejsce na zawsze. Można tam wynająć całoroczne domki oferujące atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  Place zabaw, stawy, w  których można łowić ryby, a przede wszystkim cisza i spokój, której tak brakuje w mieście.  Miłośnicy spania pod namiotem znajdą tu również przystosowane do tego celu pole.

Paprotki są zlokalizowane 35 km od Wałbrzycha i Karpacza oraz 40 km od Jeleniej Góry. Z powodzeniem możecie tu dotrzeć podczas wędrówek po Karkonoszach. Jeśli jeszcze nie wiecie, co ciekawego można zobaczyć w okolicy, koniecznie przeczytajcie tekst Co warto zobaczyć w Karkonoszach