Rozpadający się dom w Rząśniku koło Złotoryi przyczyną śmierci dwóch mężczyzn

Rozpadający się dom w Rząśniku koło Złotoryi przyczyną śmierci dwóch mężczyzn

W małym miasteczku Rząśnik, położonym niedaleko Złotoryi, doszło do tragicznego zdarzenia. Dwa życia, 51-letniego i 67-letniego mężczyzn, zostały unicestwione, kiedy to część budynku, w którym przebywali, runęła na nich. W wyniku tej nieszczęśliwej sytuacji śledztwo jest obecnie prowadzone, aby ustalić wszystkie szczegóły i przyczyny tego dramatycznego zdarzenia.

To nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce w środę, 23 sierpnia, kiedy to część budynku w Rząśniku pod Złotoryją niespodziewanie się zawaliła. Dwóch mężczyzn zginęło pod gruzami, a teraz trwa dochodzenie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Jednak pomimo powagi sytuacji, prokurator rejonowy w Złotoryi Tomasz Pisarski stwierdził, że nie można uznać tego zdarzenia za katastrofę budowlaną z punktu widzenia prawnego. Jako powód swojej decyzji podaje brak występowania elementów charakterystycznych dla katastrof budowlanych, takich jak zagrożenie życia wielu osób czy spowodowanie ogromnych strat materialnych.

– Początkowo zakwalifikowałem to jako czyn opisany w artykule 160 Kodeksu karnego w powiązaniu z artykułem 155 Kk. Odwołuję się tu do sytuacji, w której osoba jest narażona na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia – wyjaśnia prokurator Pisarski.