Projekt "Karkonosze do odkrycia" nabiera tempa w Karpaczu

Projekt "Karkonosze do odkrycia" nabiera tempa w Karpaczu

W malowniczym mieście Karpacz zainaugurowano realizację pionierskiego projektu pod nazwą „Karkonosze do odkrycia”. Pierwsze efekty tej wyjątkowej inicjatywy już teraz można dostrzec na ulicy Długiej, gdzie rozpościera się Ogrody Roślin Wodnych i Bagiennych. W tym zielonym zakątku pojawiły się specjalnie zamontowane dwuosobowe leżaki, wykonane z solidnego drewna dębowego.

Kolejnym miejscem, które zyskało na atrakcyjności dzięki temu projektowi, jest Park Leśny przy ulicy Rybackiej. Tu, mając na uwadze najmłodszych mieszkańców i turystów, ustawiono zestaw sprzętu wspinaczkowego. Natomiast, w ramach dalszego rozwoju projektu planuje się montaż siedmiu interaktywnych tablic informacyjnych. Będą one umiejscowione przy ulicach Dolnej i Parkowej, z pewnością przyciągając ciekawskie spojrzenia i zachęcając do odkrywania uroków Karkonoszy.

Warto zaznaczyć, że przedsięwzięcie pn. “Karkonosze do odkrycia” jest finansowane ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Środki te pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który jest realizowany w latach 2014 – 2020.