Niezwykła interwencja w bibliotece w Kamiennej Górze

Niezwykła interwencja w bibliotece w Kamiennej Górze

Wszystko wskazuje na to, że powodem dla którego mężczyzna w wieku 47 lat zdecydował się na desperacki krok, polewając się łatwopalnym płynem i grożąc samospaleniem w miejscowej bibliotece w Kamiennej Górze, były niepowodzenia w sferze uczuciowej. Według ustaleń funkcjonariuszy policji z Kamiennogórskiego komisariatu, mężczyzna cierpiał po stracie ukochanej, a oprócz tego nękał i straszył daną kobietę. Dzięki natychmiastowemu działaniu personelu biblioteki oraz odpowiedniej reakcji sił porządkowych, sytuacja nie miała tragicznego finału. W dniu dzisiejszym, 17 października, lokalny sąd rozpatrzy wniosek dotyczący aresztowania mężczyzny.

Wydarzenie to wywołało autentyczne przerażenie wśród czytelników korzystających z usług Biblioteki Miejskiej w Kamiennej Górze. Zdarzenie miało miejsce 17 października bieżącego roku, kiedy do budynku biblioteki wtargnął nietrzeźwy mężczyzna. Oblał on swoje ciało palną substancją, a potem podlał nią posadzkę w budynku. Groził samobójstwem i zapowiedział podpalenie podłogi wyłożonej linoleum. Sytuacja była niewyobrażalnie niebezpieczna, a w pomieszczeniu przebywało sześć osób, które były zrozpaczone.

Na szczęście pracownicy biblioteki reagując błyskawicznie i profesjonalnie, ewakuowali czytelników ze strefy zagrożenia pożarem. Pomimo dużej ilości dymu w pomieszczeniu, płomienie nie zdążyły ogarnąć podłogi – informuje nas starszy sierżant Katarzyna Trzepak-Balicka z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.