Tragiczne wydarzenia w areszcie śledczym w Jeleniej Górze: 59-letni skazaniec targnął się na swoje życie

Tragiczne wydarzenia w areszcie śledczym w Jeleniej Górze: 59-letni skazaniec targnął się na swoje życie

Wydarzyła się tragedia w jednym z aresztów śledczych na Dolnym Śląsku. Mężczyzna, który niedawno skończył 59 lat, podjął próbę samobójczą. Ten tragiczny incydent nastąpił niewiele dni po tym, jak usłyszał on wyrok skazujący go na spędzenie wielu lat za kratami. – Jego zachowanie nie zakłócało spokoju, nie było żadnych oznak, które by sugerowały jego zamiary – takie informacje przekazała Jeleniogórskiej Prokuraturze Rejonowej prowadząca to śledztwo.

Ten smutny incydent miał miejsce 28 listopada w miejscu odosobnienia w Jeleniej Górze. Właśnie tam doszło do samobójstwa jednego z mieszkańców powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna, którego wiek wynosił 59 lat, dowiedział się o wyroku skazującym go na pobyt w więzieniu jedyne kilka dni przed tym tragicznym wydarzeniem. Sąd uznał go winnym próby zabójstwa i zasądził karę 15 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciel prasowy dyrektora Służby Więziennej na okręg opolski podał swoje oświadczenie na ten temat: „Mimo natychmiastowej interwencji strażników oraz ekipy medycznej, która została wezwana do jednostki, wszelkie próby reanimacji nie przyniosły pozytywnych rezultatów”.