Wypadek na drodze krajowej nr 3 – samochód osobowy dachuje między Kaczorowem a Mysłowem

Wypadek na drodze krajowej nr 3 – samochód osobowy dachuje między Kaczorowem a Mysłowem

W niedzielne popołudnie, dokładniej mówiąc 10 grudnia o godzinie 12, na drodze krajowej numer 3 pomiędzy miejscowościami Kaczorowo a Mysłów, doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem pojazdu osobowego. Wygląda na to, że kierowca pojazdu stracił kontrolę nad swoim autem, skutkiem czego wpadł on do przydrożnego rowu i przewrócił się.

Jednoosobowy wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 3, tworząc zator między Jelenią Górą a Bolkowem. Czynniki prowadzące do utraty kontroli przez kierowcę nad pojazdem nie są jeszcze do końca jasne. Pojazd, którym kierował, znalazł się w rowie i przewrócił się.

Na szczęście, mimo że w samochodzie znajdowały się cztery osoby, w tym jedno małe dziecko, nie odnotowano żadnych poważnych urazów. Niemniej jednak ruch na drodze był całkowicie zablokowany przez około 40 minut.

Ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaczorowa i Starych Rochowic, a także Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Jawora i pogotowie ratunkowe z Legnicy, szybko przybyły na miejsce. Policja z Jawora prowadzi śledztwo w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia i jego przyczyn. Chociaż dochodzenie jest nadal w toku, wstępne dowody wskazują, że przyczyną mógł być oblodzenie dróg.