Sudety Zachodnie na Dolnym Śląsku: atrakcyjny punkt startu ferii zimowych

Sudety Zachodnie na Dolnym Śląsku: atrakcyjny punkt startu ferii zimowych

Ferie zimowe w kraju, choć kalendarzowo mają rozpocząć się dopiero w najbliższy poniedziałek, to na terenach Dolnego Śląska już teraz przeżywają swój początek. Szczególnie Sudety Zachodnie przyciągają turystów śniegiem i mrozem, doskonale przygotowanymi stokami narciarskimi oraz mnogością atrakcji dla tych, którzy nie interesują się białym szaleństwem.

Sudety Zachodnie zapisały się w historii jako prymus wśród zimowych miejsc wypoczynku na Dolnym Śląsku, przewyższając inne regiony i rywalizując raźno z Tatrami przez ostatnie kilka lat.

Jakkolwiek Zakopane jest na początku roku bardziej popularne niż Karpacz, nie oznacza to braku ruchu pod Śnieżką. Zgodnie z badaniami, w tym roku ludzie rezerwują swoje zimowe wakacje średnio na 4 dni, podczas gdy rok temu było to mniej niż 3 dni. Niemniej jednak, wielu z nas robi to spontanicznie, co może przysporzyć dodatkowych kosztów zwłaszcza podczas krótkich dwudniowych wypraw w góry.

Niemniej jednak, Dolny Śląsk jest w stanie zaoferować znacznie więcej niż tylko góry. Jak podkreśla kampania Urzędu Marszałkowskiego zatytułowana „Dolnośląska Zima”, warto rozpocząć swoją przygodę od Karpacza i choćby podziemnych tras, które są dostępne dla turystów.