Ucieczka poszkodowanego kierowcy po kolizji w Ogorzelcu – był pod wpływem alkoholu

Ucieczka poszkodowanego kierowcy po kolizji w Ogorzelcu – był pod wpływem alkoholu

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce 30 stycznia w niewielkiej miejscowości Ogorzelec na Dolnym Śląsku. Policjanci z Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze zostali wezwani na miejsce niegroźnej kolizji drogowej. Zaskoczeniem okazało się, że jeden z uczestników zdarzenia, mimo bycia poszkodowanym, podjął decyzję o ucieczce z miejsca wypadku.

W wyniku dokładniejszego śledztwa policji, ustalono, że do kolizji doszło przez 25-letniego kierowcę z Kamiennej Góry. Mężczyzna ten, wykonując niedozwolony manewr wyprzedzania, doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Pomimo tego, że był trzeźwy, za swoje działanie został obarczony karą 1500 złotych grzywny oraz 10 punktami karnymi.

Sytuacja stała się niecodzienna, gdy okazało się, że 19-letni kierowca drugiego pojazdu, który odniósł obrażenia w wyniku kolizji, opuścił miejsce zdarzenia. Policja podjęła dociekania i szybko okazało się, że miał ku temu powody. Po przeprowadzonych badaniach, stwierdzono, że młodzieniec kierował pod wpływem alkoholu (1,5 promila we krwi) oraz bez posiadania prawa jazdy.

Teraz 19-latek za swoje postępowanie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i bez wymaganych do tego praw, grozi mu nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.