Ekspansja sieci przystanków autobusowych w Karpaczu dla ułatwienia lokomocji pasażerom

Ekspansja sieci przystanków autobusowych w Karpaczu dla ułatwienia lokomocji pasażerom

W malowniczym Karpaczu trwają prace nad rozbudową infrastruktury komunikacyjnej, z myślą o obsłudze pasażerów korzystających z transportu kolejowego. Kluczowe jest ułatwienie podróżnym dotarcie do różnych atrakcji turystycznych i miejsc zakwaterowania po przybyciu pociągiem.

Peron kolejowy w Karpaczu jest usytuowany na krańcu miasta, co może utrudnić przemieszczanie się z bagażem do innych części miejscowości. Chociaż publiczna komunikacja miejska jest w Karpaczu relatywnie nowym rozwiązaniem, wprowadzonym zaledwie kilka lat temu, planuje się teraz jej rozbudowę równolegle do rosnącej popularności podróży pociągami. Tadeusz Kalupa, lokalny przedsiębiorca komunikacyjny podkreśla, że nowe linie autobusowe mają znacznie poprawić transport w mieście.

Kalupa zapowiada, że „Wraz z uruchomieniem kolejowego transportu pasażerskiego, planujemy równoczesne wprowadzenie dodatkowej linii autobusowej. Zasili ona zachodnią część Karpacza, obsługując takie ulice jak Myśliwska czy Kolejowa. Autobusy mają też docierać na osiedle Skalne”.

Co ciekawe, system komunikacji miejskiej w Karpaczu jest wyjątkowy na tle większości polskich miast. Nie jest bowiem zarządzany przez samorząd, a przez prywatnego przedsiębiorcę – Tadeusza Kalupę. Mimo braku dotacji, udaje mu się prowadzić działalność na tyle efektywnie, że pasażerowie są zadowoleni z usług. Planowane przystanki autobusowe mają być rozmieszczone gęsto, co ma zapewnić komfortową podróż dla każdego.