Decyzja podjęta: Firma Frank Cars z Częstochowy dostarczy nowy radiowóz dla Straży Miejskiej w Karpaczu

Decyzja podjęta: Firma Frank Cars z Częstochowy dostarczy nowy radiowóz dla Straży Miejskiej w Karpaczu

Władze Karpacza podjęły decyzję w sprawie dostawcy nowego radiowozu dla lokalnej Straży Miejskiej. To bezcenny nabytek, który służyć będzie do realizowania wszelkiego rodzaju interwencji przez strażników miejskich, został zamówiony u firmy wyłonionej w przetargu.

Całkowita liczba firm, które zdecydowały się na udział w konkursie ofert wyniosła cztery. Niemniej jednak, jedna z propozycji była na tyle niekompletna i pełna błędów, że nie kwalifikowała się nawet do oceny. To właśnie ta oferta była najtańsza spośród wszystkich zgłoszonych. W efekcie zwycięzcą przetargu okazała się firma Frank Cars z Częstochowy, która zgłosiła drugą co do wartości propozycję cenową – 246 tysięcy złotych.

Środki na inwestycję w nowy środek transportu dla Straży Miejskiej pochodzą prosto z miejskiego budżetu Karpacza. Nowo zakupiony pojazd ma na celu zastąpienie obecnie eksploatowanej jedenastoletniej Skody Yeti, która przejechała już aż 225 tysięcy kilometrów na służbie dla strażników miejskich w regionie Śnieżki.