Prezentacja prac malarskich Iwony Paul-Stasiewicz w Miejskim Muzeum Zabawek Henryka Tomaszewskiego

Prezentacja prac malarskich Iwony Paul-Stasiewicz w Miejskim Muzeum Zabawek Henryka Tomaszewskiego

22 marca o godzinie 17.00, Miejskie Muzeum Zabawek, które przechowuje kolekcję Henryka Tomaszewskiego, serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy dzieł Iwony Paul-Stasiewicz. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 5 maja.

Iwona Paul-Stasiewicz, artystka urodzona w 1959 roku, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej zlokalizowanej w Jeleniej Górze. Wraz z innymi twórcami przyczyniła się do powstania wystawy prezentującej klocki LEGO w Karpaczu oraz ekspozycji pod tytułem „Zapomniane Zawody – Historia Regionu w Pigułce”.

„Malarstwo jest moją pasją, choć podejmuję się go tylko amatorsko” — mówi Iwona Paul-Stasiewicz. „Zaczęłam się nim zajmować dwa lata temu, mimo że już podczas nauki w szkole średniej próbowałam swoich sił w szkicowaniu i malowaniu. Moim hobby była również fotografia, a dokładniej cały proces wywoływania zdjęć – wtedy czarno-białych. Zawsze podziwiałam prace innych artystów, często odwiedzałam różne wystawy. Marzyłam o tym, aby samodzielnie malować, lecz zawsze brakowało mi na to czasu. Mówiłam sobie, że kiedyś, już po przejściu na emeryturę, będę mieć więcej czasu. I ten moment nadszedł – jestem teraz emerytką. To właśnie warsztaty malarskie prowadzone przez Beatę Makutynowicz, na które zaczęłam uczęszczać, pozwoliły mi zrealizować moje marzenia o malowaniu i dały odwagę do tworzenia własnych prac.”