Relacja z emocjonującego Biegu do Kotła Łomniczki: ponad 130 pasjonatów sportu na trasie

Ubiegłe sobotnie popołudnie obfitowało w niezapomniane, sportowe emocje. Przy czerwonym szlaku im. M.Orłowicza zgromadziło się ponad 130 uczestników gotowych na wiosenny Bieg do Kotła Łomniczki. Celem zawodników było pokonanie trasy o długości trzech kilometrów, której początek znajdował się przy wejściu na wspomniany szlak, wyżej od skoczni narciarskiej „Orlinek” (800 m n.p.m.), a meta umiejscowiona była koło Schroniska PTTK „Nad Łomniczką” (1000 m n.p.m.).

Zawodnicy, których celem było pokonanie trasy biegu w jak najkrótszym czasie, ustanowili atmosferę pełną pozytywnej energii i sportowej rywalizacji. Wśród nich szczególnie wyróżnili się Sandra Mojek i Jakub Kowalski, którzy osiągnęli najlepsze czasy.

Wyniki finałowe prezentują się następująco:

W biegu kobiet triumfowała Sandra Mojek, która dystans pokonała w czasie 18 minut i 28 sekund. Za nią znalazły się Magdalena Janiak (20:14) oraz Ewa Narkun (21:07).

Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Kowalski, finiszując z czasem 14 minut i 37 sekund. Niewiele za nim uplasowali się Igor Fugiel (15:11) i Adrian Kochman (15:26).

W kategorii dzieci do 15 lat najlepszy okazał się Kajtek Mojek, który pokonał trasę w czasie 17 minut i 36 sekund. Tuż za nim uplasowali się Szymon Piaścik (19:14) oraz Adam Nastaj (20:46).

W konkurencji Nordic walking zwyciężył Sławomir Sawrycz, który trzykilometrowy dystans pokonał w czasie 25 minut i 27 sekund. Na kolejnych miejscach znaleźli się Tomasz Kukliński (29:00) oraz Joanna Wrona (31:45).