Intensywna akcja gaśnicza w restauracji na deptaku w Karpaczu

Intensywna akcja gaśnicza w restauracji na deptaku w Karpaczu

Ogień wybuchł niespodziewanie w jednej z restauracji na popularnym deptaku w Karpaczu, dokładnie po godzinie 11. W momencie pisania tego tekstu, trwa tam intensywna akcja pożarowa, w której zaangażowane są aż 7 zastępów straży pożarnej.

Rozgorzały pożar w Karpaczu przeraża swoją siłą. Wybuchł on w jednym z lokali gastronomicznych, zlokalizowanych na najbardziej ruchliwym deptaku miasta. Ogień szybko zyskał na sile i rozprzestrzenił się po całym obiekcie. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano odpowiednie służby, które natychmiast rozpoczęły działania mające na celu opanowanie sytuacji. Dzięki ich sprawnemu działaniu udało się ograniczyć straty do minimum, ale pomimo to, są one znaczne. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ budynek, w którym mieści się restauracja jest konstrukcją z dużą ilością elementów drewnianych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

W ogromnym wysiłku skierowanym na gaszenie płomieni biorą udział, zarówno strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, jak i ochotnicy z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.