Policjant na urlopie zapobiega kradzieży w sklepie odzieżowym

Policjant na urlopie zapobiega kradzieży w sklepie odzieżowym

Wskazuje to na ponowne potwierdzenie, że służbę dla społeczności wykonują nie tylko policjanci w mundurach, ale również ci poza służbą. Aspirant Kamil Mateuszów, który pełni funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, podczas swojego wolnego czasu, zatrzymał złodzieja w sklepie odzieżowym. Wszystko to działo się podczas codziennych zakupów po służbie. Mężczyzna, który próbował ukraść odzież, miał 49 lat. Całe skradzione mienie zostało odzyskane dzięki błyskawicznej reakcji policjanta, a sprawca został przekazany patrolowi wezwanemu na miejsce.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze swoją błyskawiczną reakcją pomógł złapać podejrzanego o kradzież 49-letniego mężczyznę.

Niebywałe wydarzenie miało miejsce 28 maja 2024 roku, około 18:45. Aspirant Mateuszów robił zakupy w jednym ze sklepów z odzieżą podczas swojego czasu wolnego. W pewnym momencie dostrzegł mężczyznę, który bez wahania założył na siebie kamizelkę i opuścił sklep nie płacąc za nią.

Bez chwili namysłu, funkcjonariusz podążył za złodziejem i zatrzymał go. Następnie przekazał go patrolowi policyjnemu, który został wezwany na miejsce. 49-letni mieszkaniec Jeleniej Góry był sprawcą tej kradzieży.

Dzięki natychmiastowej reakcji aspiranta Mateuszowa, skradziony produkt został odzyskany i umieszczony z powrotem na sklepowej półce. Złodziej musiał natomiast ponieść konsekwencje swojego czynu.

To wydarzenie pokazuje, że policjanci nie tylko w służbie, ale też poza nią, są zawsze gotowi reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. Daje to mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, wiedząc, że mogą liczyć na profesjonalną pomoc w każdej sytuacji.