Pożyczka dla Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpaczu na realizację innowacyjnego projektu turystycznego

Pożyczka dla Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpaczu na realizację innowacyjnego projektu turystycznego

Samorząd miasta Karpacz zdecydował o przyznaniu bezprocentowej pożyczki lokalnemu Stowarzyszeniu Ochotniczej Straży Pożarnej. Decyzję tę podjął burmistrz Radosław Jęcek, który również formalnie zatwierdził to zarządzenie. Całość środków, które wynoszą dokładnie 200.000,00 zł, zostanie przekazana na wspieranie projektu o nazwie „Karkonosze do odkrycia – stworzenie szlaku tematycznego w Karpaczu opartego na zasobach Krainy Ducha Gór”.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego, które są przeznaczone na lata 2014-2020. Głównym celem wykonania tego przedsięwzięcia jest stworzenie nowoczesnego szlaku turystycznego w Karpaczu. Szlak ten będzie oparty na lokalnych atrakcjach kulturowych i przyrodniczych.

Start trasy planowany jest przy punkcie informacji turystycznej, zaś jej koniec znajdować się będzie przy ulicy Dolnej. Dzięki temu zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli odkryć urokliwe zakątki Karpacza i poznać bogatą kulturę oraz przyrodnicze skarby tej krainy.