Planowane otwarcie drogi ekspresowej S3, Czechy intensyfikują środki kontroli prędkości

Planowane otwarcie drogi ekspresowej S3, Czechy intensyfikują środki kontroli prędkości

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zamierza ukończyć i udostępnić dla ruchu drogę ekspresową S3, łączącą Kamienną Górę z Bolkowem, w lipcu tego roku. W obliczu wzmożonego ruchu drogowego, jaki spodziewany jest na ich terytorium w wyniku otwarcia tej trasy, Czesi przygotowują się do zwiększenia kontroli prędkości, zamawiając dodatkowe radary.

W Trutnovie i okolicach planowane jest zainstalowanie siedmiu radarów do pomiaru prędkości. Cztery z nich znajdą się na drodze I/16 prowadzącej do granicy z Polską – w miejscowościach Libčach, Voletínach, Zlatá Olešnica oraz Bernartice. Dwa kolejne radary będą monitorować ruch w Mladych Bukach, natomiast ostatni zostanie umieszczony przy drodze III/3012 w Starym Rokytniku.

Zadaniem tych urządzeń będzie przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zapewnienie płynności ruchu. Jak podkreśla rzeczniczka ratusza w Trutnovie, Michaela Dedková, jest to szczególnie istotne ze względu na brak kluczowej dla tego regionu trasy D11.