Karkonoski Park Narodowy: Pełne otwarcie szlaków od 15 czerwca

Karkonoski Park Narodowy: Pełne otwarcie szlaków od 15 czerwca

Z dniem 15 czerwca br. planowane jest pełne otwarcie wszystkich tras turystycznych w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowym. Każdy miłośnik górskich wędrówek będzie mógł swobodnie korzystać z dostępnych ścieżek i tras, bez ograniczeń.

Dotychczas, cztery odcinki szlaków pozostawały zamknięte dla ruchu turystycznego. Wśród nich znajdował się zielony szlak prowadzący od Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim aż do miejsca, gdzie krzyżuje się ze szlakiem czarnym Petrówką. Kolejny to niebieski szlak z Domkiem Myśliwskiego do schroniska Samotnia. Ostatni z nich to trasa zielona, zwana ścieżką nad reglami, która rozciąga się od Pielgrzymów przez Kocioł Smogorni i kończy swoją trasę na skrzyżowaniu ze szlakiem czerwonym przy schronisku Odrodzenie.

Wraz z weekendem, od soboty wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na popularną Śnieżkę, ale tylko na trasie z Przełęczy pod Śnieżką. Zakosami dopuszczalne będzie wejście, natomiast zarówno wejście, jak i zejście będzie możliwe Drogą Jubileuszową. Wszystkie niezbędne tablice informacyjne zostały już zamontowane, aby zapewnić jasne i zrozumiałe oznakowanie dla turystów.