Wałbrzyskie Wodociągi zobowiązane do zapłaty prawie 2 milionów złotych Gminie Marciszów

Wałbrzyskie Wodociągi zobowiązane do zapłaty prawie 2 milionów złotych Gminie Marciszów

Wałbrzyskie Wodociągi, na skutek niedawnego wyroku sądu, mają obowiązek zapłaty niebagatelnej sumy prawie dwa miliony złotych Gminie Marciszów. Taką kwotę będę musiały uregulować za korzystanie przez blisko dekadę z infrastruktury należącej do gminy. Czy oznacza to, że mieszkańców Wałbrzycha czeka nieunikniona podwyżka cen wody? Na tę chwilę przedstawiciele Wodociągów nie udzielają jednoznacznej odpowiedzi na to drążące pytanie.

Informacje o wymierzonym wyroku pojawiły się w sieci dzięki wójtowi gminy Marciszów – Wiesławowi Cepielikowi. To właśnie on podkreślił, iż Wodociągi będą musiały pokryć koszty swojego nieuprawnionego korzystania z infrastruktury należącej do gminy Marciszów – chodzi o sumę wynoszącą miliony złotych. W związku z decyzją Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wójt wydał oświadczenie:

Na jednym z ostatnich posiedzeń apelacyjnych, które miało miejsce przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze, sąd odrzucił apelację wniesioną przez Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wałbrzychu oraz Gminy: Boguszów Gorce, Czarny Bór, Głuszyca, Jedlina Zdrój, Stare Bogaczowice, Szczawno Zdrój i Wałbrzych. Apelacja dotyczyła wyroku sądu pierwszej instancji, który ustanowił służebność czerpania wody na niekorzyść gminy Marciszów z udziałem Saur Horyzont S.A. z Warszawy. Jestem niezmiernie usatysfakcjonowany ostatecznym i prawomocnym wyrokiem. Po wieloletnich staraniach, prowadzonych podczas mojej poprzedniej kadencji jako wójta, mogę stwierdzić, że walka była warta wysiłku. Sprawiedliwość w końcu zwyciężyła.