Analiza okoliczności groźnie wyglądającego wypadku drogowego prowadzona przez policję

Analiza okoliczności groźnie wyglądającego wypadku drogowego prowadzona przez policję

Policja jest na etapie śledztwa mającego na celu ustalenie szczegółów dotyczących zdarzenia drogowego, które spowodowało, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym został przetransportowany do placówki medycznej.

17 czerwca 2024 roku, podczas poniedziałkowego wieczoru, w miejscowości Złoty Potok doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Przygodne zdarzenie miało miejsce kilka chwil przed godziną 21:00. Wtedy to zgłoszenie o sytuacji, w której kierowca stracił kontrolę nad swoim pojazdem, który następnie opuścił jezdnię i przewrócił się na dach, dotarło do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Natychmiast po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce zdarzenia ekipy strażackie oraz patrol policji z Lubania. Po nich przybyła również ekipa medyczna z Pogotowia Ratunkowego z Jeleniej Góry.

Samochód o numerach rejestracyjnych z Lwówka Śląskiego nie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, leżąc poza pasem ruchu. Mimo to, mężczyzna kierujący pojazdem musiał zostać przewieziony do szpitala decyzją personelu medycznego w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.