Karpackie schroniska – warto wiedzieć gdzie się schronić!

Karpackie schroniska – warto wiedzieć gdzie się schronić!

Kiedy wędrujemy po Karkonoszach, często przeceniamy swoje siły by bez odpoczynku, dojść aż na sam szczyt! Czasem po prostu chcemy zaznać relaksu i zjeść coś pysznego, bo górskie wycieczki wymagają energii. Są też tacy, którzy chcą zaznać przygody i dłużej pobyć wśród gór, nawet w nocy. Zatem przedstawiamy kilka miejsc, gdzie można odpocząć a przede wszystkim się chronić, np. przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Gdzie się schronić na górskich szlakach w drodze na Śnieżkę?

Schronisko Samotnia – to jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Znajduje się w pięknych okolicznościach przyrody, nad Małym Stawem. Jest to własność PTTK, która oferuje  50 miejsc noclegowych z wyżywieniem! Ten piękny budynek gdzie pachnie drewnem to nie tylko schronienie i zapach pysznej kuchni, lecz świetne miejsce na organizacje ślubów, czy innych spotkań w gronie rodziny czy znajomych. Znajdziesz je mniej więcej w połowie drogi na Śnieżkę, zaczynając od Świątyni Wang.

Dom Śląski – znajduje się u podnóża Śnieżki, na wysokości 1400 m n.p.m. Na granicy Polsko – Czeskie. To piękny obiekt, oferujący 52 miejsca noclegowe oraz 250 miejsc konsumpcyjnych. Pyszności kuchni Domu Śląskiego, to przede wszystkim górskie obiady oraz wyśmienite słodkości. Koniecznie odwiedźcie ten obiekt, kiedy będziecie go mijali! Jest tam również dostęp do toalet oraz pryszniców z ciepłą wodą. Odetchnijcie, zjedzcie coś pysznego i ruszajcie na szczyt!

Strzecha Akademicka –  jest najstarszym schroniskiem w Karkonoszach! Znajduje się na wysokości 1258 m. Ten hotelowy obiekt ukończono w 1907 roku. Miejsce to oferuje aż 140 miejsc noclegowych!!! Możecie również posilić się takimi potrawami jak: pierogi, żurek, kwaśnica, a na słodko np. jabłecznik. Tutaj prócz schronienia, możecie również przywitać Nowy Rok. Koniecznie zobaczcie czy już są zapisy na kolejną imprezę Sylwestrową!

Schronisko Nad Łomniczką – to zupełnie inne schronisko niż te powyżej. Tu panują zupełnie inne warunki. Bez prądu, bez pokoi noclegowych. Jednakże nie znaczy to, że nie warto się tu zatrzymać. Zawsze możesz liczyć na gorącą herbatę, a jeśli chcesz się wyspać to … we własnym śpiworze na podłodze! Świetnie prawda? Taki trochę obóz przetrwania, choć z nutą cywilizacji 🙂 Obiekt znajdziesz idąc wzdłuż strumienia Łomniczki, za Wilczą Porębą.