Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych po raz pierwszy w Jeleniej Górze

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych po raz pierwszy w Jeleniej Górze
Co roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizowana jest Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i pisanek. W tym roku po raz pierwszy zaszczytu bycia gospodarzem tej imprezy dostąpi Jelenia Góra, a dokładnie Nowy Rynek.  Z tej okazji przygotowano również wiele innych wiosennych atrakcji dla turystów i mieszkańców miasta. Jest to idealna okazja, aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy i zakupić niezbędne, tradycyjne produkty.

Główne atrakcje

Na 30 pokazowych stołach pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy, na myśl o których,  trudno nie zrobić się głodnym. Znajdziemy tam lukrowane babki, mazurki, faszerowane jajka, żurek i wiele innych przysmaków. Wszystko przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.  Potrawy będzie można zakupić u gospodyń, które wystąpią w strojach, charakterystycznych dla folkloru Dolnego Śląską.   Dodatkową atrakcją będą występy zespołów regionalnych, a także kiermasz rękodzieła.

 

Oprócz tego, na Nowym Rynku odbędzie się kiermasz świąteczny, który potrwa od 7 do 16 kwietnia.  Będzie można na nim zakupić ręcznie zdobione pisanki, baranki oraz świąteczne specjały, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.  Znajdziemy tam również dekoracje oraz pomysły na świąteczne upominki dla najbliższych.

Każda osoba, która zrobi zakupy na Nowym Rynku  za minimum 150 złotych, może liczyć na dodatkową niespodziankę.  Aby otrzymać doniczkę pełną wiosennych kwiatów, wystarczy okazać paragon. Należy to zrobić w dniach 9-10 kwietnia.  Będzie to piękna i symboliczna ozdoba, każdego świątecznego stołu, która wprowadzi niepowtarzalną, wiosenną atmosferę.

Różnego rodzaju jarmarki świąteczne odbywają się w wielu miastach Polski.   W tym roku na Jarmark Wielkanocny można się wybrać także w Szczecinku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://szczecinekinfo.pl/