Zmiany w organizacji ruchu w Jeleniej Górze

Zmiany w organizacji ruchu w Jeleniej Górze

Wybierając się do Jeleniej Góry, warto wiedzieć, że w mieście zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Na co szczególnie uważać i gdzie zachować wzmożoną ostrożność?

Mowa głównie o rondzie im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym w ostatnim czasie zostały przeprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Jak to wygląda w praktyce:

Poruszając się ulicą Różyckiego w kierunku od alei Jana Pawła II, nie skorzystamy już z dodatkowego pasa zjazdowego na ulicę Wiejską.  W celu zmniejszenia potencjalnego zagrożenia, przejście dla pieszych znajdujące się przy przystanku autobusowym zostało przeniesione dalej od ronda. Podobnie postąpiono w przypadku przystanku przejścia dla pieszych przy ulicy Ogońskiego w kierunku szpitala.  Dodatkowo można zauważyć wyspy, które utworzono w celu oddzielenia pasów ruchów przy przejściach dla pieszych.  Na ulicy Ogińskiego  powstał  tzw. azyl dla pieszego.  Warto zauważyć również, że obecnie  100 metrów po zjeździe z ronda możemy poruszać się jedynie po prawym pasie.

Wszystkie przeprowadzone działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych.  Wzmożonych ruch na rondzie może stanowić zagrożenie dla mieszkańców miasta chcących dostać się na zlokalizowany w pobliżu ryneczek zabobrze. Jest to popularne miejsce,  każdego dnia odwiedzane przez sporo osób.   Mieszkańcy Jeleniej Góry są jednak przekonani, że w wyniku przeorganizowania ruchu będą musieli  spędzić w korkach jeszcze więcej czasu niż do tej pory.

Sam rondo ma swój klimat i stanowi niewątpliwą ozdobę. Pojawiły się na nim rośliny tworzące charakterystyczne serduszko, będące symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.