Niewykorzystany potencjał

Niewykorzystany potencjał

W wyniku przeprowadzonych badań udowodniono, że Polacy w czasie majówki najchętniej wyjeżdżają w góry.  Najczęściej odwiedzanym województwem okazał się Dolny Śląsk.  Najwięcej noclegów zarezerwowano w rejonie kotliny jeleniogórskiej.  Świadczy to o ogromnym potencjale regionu, który wykorzystany w odpowiedni sposób może przynieść duże korzyści.

Warto jednak podkreślić, że droga do pełnego sukcesu jest nadal odległa i wymaga wykonania ciężkiej pracy. Jelenia góra kusi turystów piękną architekturą i niebywale atrakcyjnym położeniem. Jednak odwiedzający miasto szukający rozrywki i atrakcji kulturalnych mogą się niestety rozczarować. Nie znaczy to jednak, że w najbliższym czasie sytuacja ta nie ulegnie korzystnej zmianie. Wszystko zależy jednak od kroków, jakie podejmą władze miasta.

Jeśli przyjrzymy się wydarzeniom, które miały miejsce w mieście w czasie weekendu majowego, niestety prezentowały się one dość skromne. 1 maja Mieszkańcy oraz goście mogli wziąć udział w uroczystości związanej z rocznicą wstąpienia Polski do UE, podczas  której, główną atrakcją były wystąpienia polityków. 2 maja przedszkolaki mogły wziąć udział w obchodach Dnia Flagi na Placu Ratuszowym. Natomiast 3 maja to tylko złożenie kwiatów pod Kościołem Garnizonowym.

Bez wątpienia jest to godne pochwały, ale pozostawia niedosyt. Od miasta będącego Rowerową Stolicą Karkonoszy można by oczekiwać czegoś więcej. Zwłaszcza w dziedzinie sportu. Potencjalne zawody lub rajdy zapewne przyciągnęłyby potencjalnych uczestników oraz obserwatorów. Mogłyby się stać także atrakcja dla mediów. A darmowa reklama jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

O tym jak wyglądała majówka w innych miastach pisze miedzy innymi strona https://stalowainfo.pl/