Muszki owocówki odejdą w niepamięć

Muszki owocówki odejdą w niepamięć

Trudno wyobrazić sobie lato bez latających po kuchni muszek owocówek. Jest to zmora wszystkich, którzy zostawią na wierzchu dojrzałe lub nadpsute owoce lub warzywa.  Wystarczy chwila, aby w pomieszczeniu zaroiło się od tych uciążliwych owadów.

Muszki owocówki lubujące się w occie owocowym wydzielanym przez nadpsute owoce i warzywa naprawdę mogą uprzykrzyć letnie dni i wieczory.  Możemy je spotkać również w okolicy kosza na śmieci  z resztkami jedzenia, a także przy butelkach lub puszkach, w ktorych pozostawimy resztki słodkich napoi.

Wydaje się, że jesteśmy skazani na te owady i nic nie da się na to poradzić. Jednak tak,  jak w innych przypadkach, doświadczone gospodynie mają sprawdzone metody na pozbycie się tego problemu.

Podstawą sukcesu w tym przypadku okazuje się ocet jabłkowy, służący jako pułapka na muszki.  Musimy wlać go do naczynia a następnie przykryć je folią i spiąć niezbędną w kuchni gumką recepturką.  W naprężonej foli należy nakłóć kilak małych dziurek, przez które natrętne owady wpadną do środka.  Skuszone zapachem owocowego octu nie będą w stanie wydostać się z pułapki.

W tym celu  możemy wykorzystać także obierki z jabłka lub gruszki,  także pokrojone na drobno dojrzałe owoce. Wystarczy włożyć je do miski i podobnie jak w przypadku naczynia z octem, zabezpieczyć ją folią i gumką.  Nie zapomnijmy także o zrobieniu dziurek, przez które owady wpadną w pułapkę.

Do pozbycia się muszek możemy użyć również octu pomieszanego z płynem do naczyń.  Obie substancje należy wlać do szklanki. W tym przypadku niczym jej nie przykrywając. Pamiętajmy także, aby nie mieszać zawartości naczynia.

Na ten temat pisze także strona https://abcgospodyni.pl/