Na jeleniogórskim Zabobrzu powstanie Skatepark

Na jeleniogórskim Zabobrzu powstanie Skatepark

Jelenia Góra jest urokliwym miastem, które ma sporo do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Największym plusem jest bez wątpienia położenie, będące bezcennym benefitem. Dzięki niemu Jelenie Góra znajduje się na liście miejsc oferujących zarówno atrakcje kulturowe, jak i przyrodnicze. Warto jednak podkreślić, że obecnie władze miast prześcigają się w wymyślaniu atrakcji równego rodzaju, które mają przyciągnąć turystów. Warto skupić się w tym przypadku również na dzieciach i młodzieży. Rodzice, wybierając wakacyjne kierunki, biorą pod uwagę wiele aspektów. Często kierują się również tym, czy ich dzieci nie będą się nudzić podczas wyjazdu. Muzea i atrakcje przyrodniczego to obecnie za mało. Należy przyciągnąć uwagę czymś nietuzinkowym, co podążą za obecną modą.

Idąc tym tropem, władze Jeleniej Góry zdecydowały się na stworzenie Skateparku. Jest to ukłon nie tylko w stronę turystów, ale również młodzieży mieszkającej w mieście.

11 lipca przy Pumptracku nastąpiło wylanie płyty betonowej, co oznacza rozpoczęcie prac nad powstaniem Skateparku. Według informacji, jakich udzielił prezydent miasta, płyta ma mieć wymiary 30 m na 33 m.  Na tym obszarze zostaną ustawione liczne przeszkody, z których będą mogli skorzystać miłośnicy sportów ekstremalnych.  Skatepark to projekt realizowany z myślą o młodzieży. Zarówno tej miejscowej, jak i przyjezdnej. To najmłodsi mieszkańcy miasta złożyli projekt, w którym przedstawili swoją wizję tego miejsca. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na jego realizację.