Pranie białych rzeczy dla opornych

Pranie białych rzeczy dla opornych

Latem bardzo często zakładamy białe ubrania. Jednak zwykle już po jednym dniu nadają się one do prania. Co zrobić, aby na dłużej zachowały swoją śnieżną biel?

Przede wszystkim przed włożeniem ubrań do pralki musimy je posegregować. Pod żadnym pozorem nie mieszajmy kolorowych ubrań z białymi. Pomimo zapewnień producentów proszków i płynów do prania, bardzo łatwo możemy zafarbować tkaniny. Jeśli do tego dojdzie, nie będziemy w stanie już nic zrobić. Pamiętajmy również, aby przepłukać bęben pralki, zanim rozpoczniemy pranie. Nie każdy z nas ma bowiem świadomość, że na jego ściankach tworzy się szary osad z brudu oraz detergentów. Na ciemniejszej i kolorowej odzież jest on niezauważalny. Jednak w przypadku białej odzieży, może być on widoczny i popsuje cały efekt.

Warto sięgnąć również po detergenty stworzone specjalnie do prania białych ubrań.  W ich składzie znajdziemy specjalne środki wybielające, które zapobiegają szarzeniu. Nie znajdziemy ich w proszkach i płynach przeznaczonych do prania kolorowej odzieży. Zatem jeśli zależy nam na utrzymaniu śnieżnobiałego odcienia naszych koszul i sukienek, zaopatrzmy się w specjalistyczne, dedykowane białym tkaninom preparaty piorące.

Jeśli chodzi o temperaturę prania, to warto zapoznać z informacją umieszczoną na metce. Kluczowa będzie także wiedza na temat rodzaju materiału. Pamiętajmy, że wyliczanie średniej w przypadku prania może mieć opłakane skutki. Zatem jeśli część ubrań mamy wyprać  w 30 stopniach, a część w 60, najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie dwóch oddzielnych prań. Oszczędność na środkach i prądzie mogłaby się zdać na nic, gdy okazałoby się, że musimy się wybrać na zakupy po nowe ubrania, które zniszczyły się w pralce.

 Na ten temat pisze także strona https://www.alegazeta.pl/