Co zrobić z gruzem i odpadami budowlanymi

Co zrobić z gruzem i odpadami budowlanymi

Produktem ubocznym powstającym w czasie budowy lub remontu jest gruz. Jest to odpad dość problematyczny. Przede wszystkim dla dlatego, że nie tak łatwo się go pozbyć. Nie możemy go wyrzucić do żadnego z kontenerów podlegających segregacji.  Zatem w jaki sposób możemy się  go pozbyć?

Jak rozwiązać problem zalegającego na posesji gruzu

Zalegającego na naszej posesji gruzu nie możemy wyrzucić do kubła z segregowanymi odpadami.  Dlatego jeszcze do niedawna sporo osób radziło sobie z tym problemem w bardzo karygodny sposób.  W lesie  lub na obrzeżach miasta często można było spotkać połamane płytki, lub resztki cegieł. Obecnie za takie postępowanie grożą spore kary pieniężne. Ponadto na szczęście świadomość ekologiczna Polaków wzrosłą i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak szkodliwe dla środowiska mogą być takie odpady. Co zatem zrobić, aby pozbyć się pozostałości po remoncie, nie łamiąc przy tym prawa i nie szkodząc środowisku?

Otóż mamy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy zwrócić się do firmy, która specjalizuje się w wywożeniu takich odpadów. Dostaniemy wówczas kontener, który w określonym czasie będziemy mogli zapełnić pozostałościami po budowie lub remoncie.  Następnie kontener zostanie odwieziony w specjalne przeznaczone do tego miejsce, w którym  gruz w odpowiedni sposób zostanie przetworzony.  Resztki materiałów budowlanych możemy także wykorzystać do utwardzenia drogi lub przy regulacji skarpy, lub wzniesień na terenie wokół domu. Jest to sprawdzony i ekonomiczny sposób. Warto zatem przemyśleć decyzję, o pozbyciu się gruzu, ponieważ może się okazać bardzo przydatny.

Natomiast na temat odpadów gabarytowych pisze strona https://infodzierzoniow.pl/