Sudecki GOPR wzbogacił się o nowego quada

Sudecki GOPR wzbogacił się  o nowego quada

Sudecki GOPR zakupił nowego quada, dzięki czemu ich działanie w terenie będzie szybsze i sprawniejsze.

Sudeckie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zdecydowało się na zakup sprzętu, dzięki któremu szybciej i sprawniej ratownicy będą mogli docierać tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc.  Dotarcie na miejsce zdarzenia ułatwi im nowiutki quad.

Jest to jedna z siedmiu grup regionalnych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W Sudetach możemy mówić o działaniu dwóch takich grup. Dzięki nim możliwy jest 24-godzinny dostęp do pomocy dla wszystkich potrzebujących pomocy na terenie  Sudetów Środkowych oraz Wschodnich. Dokładnie mówimy tutaj o obszarze obejmującym Kamienną Górę, Wałbrzych i jego okolicę oraz Kotlinę Kłodzką.

Na fanpage u grupy można było przeczytać informację na temat zakupu nowego pojazdu, który jest tam określany jako  szybki i fantastyczny quad ratunkowy.

Dzięki przemyślanemu zakupowi ratownicy będą mogli szybciej i bardziej skutecznie reagować na zgłoszenia z prośbą o pomoc, napływające od  turystów zdobywających górskie szczyty. Większe gabarytowo pojazdy mogą mieć problem z dotarciem w mniej dostępne miejsca. Natomiast w przypadku silnego wiatru helikopter może okazać się mało skutecznym lub nawet bezużytecznym rozwiązaniem.  Quad, mały i zwrotny pojazd, jest idealnym i najlepszym rozwiązaniem problemu z dotarciem do celu szybko  i sprawnie.

Wszyscy, którzy są świadomi tego, jak ważny jest czas, gdy chodzi o ratowanie ludzkiego życia, zapewne docenią tę inicjatywę. A wszystkim tym, którzy nie do końca mają rozeznanie w temacie, życzymy, aby nigdy nie musieli się o tym przekonać. Jeśli jednak znajdą się w potrzebie, oby pomoc dotarła szybko, sprawnie i na czas.