Forum Ekonomiczne – zmiana formuły jednego z najstarszych wydarzeń gospodarczych w Polsce

Forum Ekonomiczne – zmiana formuły jednego z najstarszych wydarzeń gospodarczych w Polsce

Za nami trzy dni intensywnej wymiany myśli i opinii, które pozwoliły na zgromadzenie ponad 5 tysięcy uczestników. Forum Ekonomiczne, które zyskało miano „polskiego Davos”, jest jednym z najdłużej działających wydarzeń tego rodzaju w naszym kraju. Początkowo odbywało się w Krynicy, ale od 2020 roku ma swoją siedzibę w Karpaczu. Tegoroczna edycja była jednak inna niż poprzednie.

Po raz pierwszy organizatorzy nie uznali zwycięzcy październikowych wyborów jako króla forum, co było dotychczasową tradycją. Dodatkowo, firmy należące do Skarbu Państwa znacznie ograniczyły swoją aktywność podczas wydarzenia.

Coraz częściej słyszeliśmy takie stwierdzenia jak: „Nasz prezes w tym roku nie pojawi się w Karpaczu” czy „Nikt z naszej firmy nie bierze udziału w Forum”. Dziennikarze musieli przyzwyczaić się do odmowy spotkania ze strony kluczowych menedżerów firm państwowych podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Ta impreza zawsze przyciągała najważniejszych prezesów, ministrów oraz polityków partii rządzącej. W tym roku jednak sytuacja była inna.

Podobnie było z ministrów, którzy długo zwlekali z decyzją o przyjeździe. Sytuacja mocno się skomplikowała, kiedy organizatorzy forum postanowili zmienić swoją strategię i nie ukrywali już, kto otrzyma tytuł człowieka roku. Zamiast tego, dwa dni przed rozpoczęciem wydarzenia, ambasada USA ogłosiła, że wyróżnienie to jest przeznaczone dla ambasadora Marka Brzezińskiego.