Prognoza pogody na 7 września 2023 dla miasta Karpacz

Prognoza pogody na 7 września 2023 dla miasta Karpacz

Dzień zapowiada się jako kolejny, w którym panować będzie wysoka temperatura. Już o godzinie siódmej rano, termometry powinny pokazać 13 stopni Celsjusza. Przewiduje się, że najwyższą temperaturę, wynoszącą 23 stopnie, będzie można zaobserwować około czternastej. Niemniej jednak, wieczorem temperatura zacznie się obniżać i o godzinie dwudziestej drugiej spodziewane jest już tylko 14 stopni Celsjusza.

Przewidziana wilgotność powietrza ma być umiarkowana i osiągnąć poziom 68%. Takie warunki mogą powodować uczucie parności, co niekorzystnie wpływa na samopoczucie, zwłaszcza osób zmagających się z problemami układu oddechowego oraz krążeniowego.

Nad Karpaczem powinno być bezchmurne niebo. Na czwartkowe popołudnie nie przewiduje się wystąpienia żadnych opadów deszczu. Niewielki wiatr ze wschodu powinien wieść prędkością 9 km/h. Wskazane jest także przygotowanie się na średnie promieniowanie ultrafioletowe, które osiągnie poziom 4 na 10-stopniowej skali. Dlatego warto zaopatrzyć się w odzież zakrywającą ciało narażone na działanie słońca, kapelusz czy czapkę oraz okulary przeciwsłoneczne. Nie zapomnij też o kremach z filtrem UV – to doskonały sposób na ochronę Twojej skóry przed szkodliwym działaniem słońca.