Ćwiczenia ratowników na niemalże gotowym odcinku drogi ekspresowej S3

Ćwiczenia ratowników na niemalże gotowym odcinku drogi ekspresowej S3

W praktycznie ukończonym fragmencie drogi ekspresowej S3, łączącym Kamienną Górę z Lubawką, odbyły się niedawno manewry ratownicze. Te spektakularne sceny odbywały się na węźle drogowym Kamienna Góra Północ, jeszcze przed oficjalnym otwarciem tej trasy. Wyobrażona sytuacja była jak z kinowego hitu – czołg wypadł z przyczepy podczas kolizji, doszło do zderzenia samochodów osobowych z autobusem, a następnie rozbite pojazdy zostały uderzone przez konwój przewożący więźnia, który postanowił skorzystać z okazji i uciec. W zaistniałym chaosie swoje umiejętności ćwiczyło ponad 100 strażaków, funkcjonariuszy policji oraz personelu medycznego.

Zanim nowy odcinek drogi S3 między Kamienną Górą a Lubawką zostanie udostępniony dla kierowców, służby ratownicze muszą być gotowe na każdą ewentualność. Muszą się przygotować na różnorodne sytuacje, aby móc szybko i efektywnie pomagać potencjalnym ofiarom wypadków. Te wielkie manewry miały miejsce 21.09 na węźle Kamienna Góra Północ w Ptaszkowie. Przeprowadzony scenariusz mógłby posłużyć jako fabuła dla filmu akcji, obejmując pościg, wypadek z czołgiem, ucieczkę oraz strzelaninę.

Tak jak wyjaśnili na swoim profilu na Facebooku policjanci z Kamiennej Góry, muszą być przygotowani na wszelkie możliwe sytuacje. W ćwiczeniach uczestniczyli zarówno funkcjonariusze policji z Kamiennej Góry, ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego z Jeleniej Góry, strażacy-ochotnicy z powiatu kamiennogórskiego i PSP Kamienna Góra, jak i Wojskowa Straż Pożarna ze Świętoszowa. Obecni byli również przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).