Legendarny smok z wieży ratusza w Trutnowie zstąpił na ziemię

Legendarny smok z wieży ratusza w Trutnowie zstąpił na ziemię

Z historycznej wieży ratusza w malowniczym Trutnowie, grupa mężczyzn, ubrana w charakterystyczne czerwone peleryny z kapturami, po raz ostatni zdejmowała ośmiometrowego smoka – nietuzinkowy symbol tego miasta. Zgodnie z zawartym w lokalnej legendzie przepisem, kolejny rok będzie należał do mieszkańców Brna, którym powierzy się opiekę nad tym wyjątkowym stworzeniem.

Tradycja umieszczania smoka na wieży ratusza w Trutnowie ma swoje korzenie w maju każdego roku. Jest to kulminacyjny punkt wielodniowego Festiwalu Smoka, celebrującego to legendarnego stworzenia. Podczas procesji, w której niesiony jest smok, uczestnicy zataczają szerokie kręgi wokół starożytnej starówki Trutnowa. Ta coroczna ceremonia przyciąga na rynek miasta setki entuzjastycznych widzów, którzy jednym głosem wykrzykują: „Już go niosą!” Smok góruje na wieży ratusza przez całe lato, a jego tradycyjne sprowadzenie na ziemię następuje pierwszego dnia jesieni.

Dla tych zainteresowanych dowiedzeniem się więcej na temat tego barwnego wydarzenia, które ma swoje korzenie w tysiącletniej legendzie, jak również dla tych, którzy chcieliby zobaczyć więcej zdjęć, polecamy nasz serwis internetowy poświęcony turystyce w przygranicznych regionach Czech – „Czechy za rogiem”. To miejsce oferuje wiele więcej informacji na temat Czech, niż standardowe przewodniki turystyczne.