Tragiczny incydent w Starej Kamienicy: Eksplozja butli gazowej zniszczyła dom i poparzyła jedną osobę

Tragiczny incydent w Starej Kamienicy: Eksplozja butli gazowej zniszczyła dom i poparzyła jedną osobę

Tragiczny incydent miał miejsce w Starej Kamienicy, w powiecie jeleniogórskim. Dom jednorodzinny został częściowo zniszczony przez eksplozję butli gazowej, a jeden z jego mieszkańców doznał poważnych poparzeń i został przewieziony do szpitala.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w poniedziałek 23 października, tuż po godzinie 12:30. Butla z gazem eksplodowała w domu jednorodzinnym przy ulicy Izerskiej w miejscowości Stara Kamienica. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze – straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję.

Po dotarciu na miejsce służb okazało się, że eksplozja była na tyle silna, że doprowadziła do zawalenia się jednej ze ścian budynku. Niestety w wyniku tej tragicznej sytuacji jedna osoba odniosła obrażenia.

Jeden z mieszkańców budynku, mężczyzna, doznał znacznych poparzeń ciała w wyniku wybuchu. Został on natychmiast ewakuowany do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w stanie uznawanym za średnio ciężki – takie informacje przekazali ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.