Pożar w schronisku Dom Śląski w Karpaczu

Pożar w schronisku Dom Śląski w Karpaczu

Podczas czwartkowego wieczoru, w przepięknym górskim Karpaczu, miejscowe służby ratownicze otrzymały alarmującą informację. Doszło do wybuchu pożaru w znanym schronisku turystycznym Dom Śląski.

Niebezpieczne płomienie pojawiły się na zewnętrznej części elewacji obiektu, gdzie znajduje się drewniana konstrukcja. Informacje te potwierdził dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Z jego relacji wynika, że na parterze budynku zgromadzone były jakieś odpady, które prawdopodobnie posłużyły jako punkt zapalny.

Na miejsce niebezpiecznego zdarzenia skierowano aż dziewięć jednostek straży pożarnej z terenu powiatu karkonoskiego. Mając na uwadze bezpieczeństwo, w procedurę gaśniczą zaangażowano duże siły i środki.

Na szczęście, mimo groźnej sytuacji, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Płomienie strawiły jedynie dwa metry kwadratowe elewacji. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej, strażacy zdołali szybko opanować sytuację. Ogień został ugaszony, a jednostki straży pożarnej mogły bezpiecznie powrócić do swoich baz.