Otwarcie publicznego lodowiska w Jeleniej Górze

Otwarcie publicznego lodowiska w Jeleniej Górze

Wprowadzenie nowego miejsca rekreacji dla mieszkańców Jeleniej Góry zostało zaplanowane na środę 6 grudnia, punktualnie o godzinie 18. W miejscu dawnego targowisku, przy ulicy Kilińskiego, powstał obiekt sportowy wart 9 milionów złotych – lodowisko.

Pierwszy dzień otwarcia lodowiska przewidziany jest jako darmowy dla wszystkich chętnych. To doskonała okazja aby wypróbować nową atrakcję miasta zupełnie za darmo.

Lodowisko, o wymiarach 20×40 metrów, może pomieścić jednocześnie od 80 do 90 osób. Decyzja o budowie obiektu tej wielkości była świadoma. Zarząd miasta zdecydował się na stworzenie miejsca do rekreacji zamiast areny do rozgrywania profesjonalnych meczów hokejowych. Koszty utrzymania profesjonalnej drużyny hokejowej oraz większego lodowiska byłyby zbyt duże dla miasta.

Niemniej jednak, nowo otwarte lodowisko będzie doskonałym miejscem do uprawiania różnych dyscyplin na lodzie, takich jak shorttrack, curling, jazda figurowa czy nawet amatorski hokej. Obiekt posiada również odpowiednie zaplecze socjalne i wyznaczoną strefę dla osób towarzyszących, na przykład rodziców, którzy przyjdą tam z dziećmi. Wypożyczalnia na miejscu oferuje użytkownikom 300 par łyżew. Dodatkowo, lodowisko zostało wyposażone w specjalną maszynę – rolbę, która ma za zadanie utrzymanie gładkości lodowej powierzchni, co wpłynie na wysoką jakość użytkowania obiektu.