32-letni mężczyzna podpalił samochód na zlecenie właścicielki, szacowane straty wynoszą 31 tysięcy złotych

32-letni mężczyzna podpalił samochód na zlecenie właścicielki, szacowane straty wynoszą 31 tysięcy złotych

Mieszkaniec Karpacza w wieku 32 lat został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji za celowe podpalenie samochodu. Straty, które poniósł właściciel pojazdu w wyniku tego czynu, zostały oszacowane na 31 tysięcy złotych. Sprawca przestępstwa przyznał się do swojego czynu. Podkreślił, że podłożeniem ognia kierowała chęć zemsty na właścicielce auta za obciążające go wcześniejsze zeznania.

Dnia 25 lutego bieżącego roku, policjanci stacjonujący w Komisariacie Policji w Karpaczu otrzymali meldunek dotyczący podpalenia Fiata, który był zaparkowany na prywatnej nieruchomości w tej miejscowości. Straty, które poniósł właściciel pojazdu, oszacowano na 31 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze prowadzący dochodzenie w tej sprawie, na podstawie zgromadzonych informacji oraz po przeprowadzonej analizie materiału z kamer monitoringu, zidentyfikowali i następnie aresztowali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. W nocy z 24 na 25 lutego bieżącego roku, podejrzany zbliżył się do zaparkowanego pojazdu, oblany został łatwo palną substancją i podpalony.

W wyniku dalszego śledztwa okazało się, że mężczyzna działał z motywu zemsty za wcześniejsze zeznania właścicielki samochodu, które go obciążyły. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia cudzego mienia.