Odsłonięcie dziewiętnastego jelonka w Jeleniej Górze, zwycięskiej rzeźby Lalkarza

Odsłonięcie dziewiętnastego jelonka w Jeleniej Górze, zwycięskiej rzeźby Lalkarza

Sceną dla prezentacji dziewiętnastej rzeźby 'jelonek’ w Jeleniej Górze stało się otoczenie Zdrojowego Teatru Animacji w Cieplicach. Wkrótce miasto powita swojego dwudziestego przedstawiciela tej serii.

Z każdym dniem na szlaku jeleniogórskim rośnie liczba tych uroczych rzeźb. Ledwo skażenie na Szlaku Rowerowym Zabrzobrzańskim Skejtusia miało miejsce, jak już zagościł następny jelonek. Tym razem, na placu Zdrojowego Teatru Animacji, uroczyście odsłonięto rzeźbę zwycięską – Lalkarza. Autorką projektu jest Martyna Grzesiak, uczennica piątej klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze. Nazwa dla nowego mieszkańca miasta została wymyślona przez kierownika teatru, który jednak przyznała, że na liście potencjalnych nazw znalazła się propozycja nadania imienia Bogusiem, jako hołd dla nieżyjącego już dyrektora teatru – Bogdana Nauki. Czas pokaże, która nazwa zyska akceptację mieszkańców i turystów.

Za chwilę w Jeleniej Górze zapewne zagości dwudziesty jelonek. Rzeźba jest już gotowa do prezentacji, jednak decydenci miasta nadal debatują nad najodpowiedniejszą lokalizacją dla tej nowej atrakcji.