Wypadki podczas majówki w Sudetach Zachodnich

Wypadki podczas majówki w Sudetach Zachodnich

Długi majowy weekend w Sudetach Zachodnich przyniósł niestety więcej dramatu niż radości dla wielu turystów. Nie zapamiętają go ze względu na malownicze krajobrazy czy przyjemne spacery, ale z powodu licznych wypadków. Jak informują rzecznicy dolnośląskich jednostek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przez jedną dobową zmianę interweniowali aż siedem razy.

Ratownicy z Karkonoskiego oddziału GOPR podjęli kroki, by uświadomić wczasowiczom ryzyko, z jakim mogą się spotkać decydując się na wyprawę w góry podczas długiego majowego weekendu. W ramach akcji edukacyjnej przypomnieli o konieczności natychmiastowego kontaktowania się z odpowiednimi służbami ratunkowymi w przypadku zaistnienia jakiegokolwiek niebezpiecznego zdarzenia na terenach górskich.

– Uwaga! Chcielibyśmy przypomnieć, że wszystkie wypadki na terenach górskich powinny być zgłaszane bezpośrednio do GOPR – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Prosimy o korzystanie z numerów alarmowych: 985, 601 100 300 oraz 112. To jedyna właściwa droga zgłaszania incydentów na terenach górskich. Apelujemy o rozwagę i korzystanie tylko z podanych wyżej numerów – zaapelowali ratownicy, korzystając z mediów społecznościowych jako platformy komunikacyjnej.