Rozgrywki sportowo-pożarnicze gminy Lubomierz: Walka, integracja i szkolenie jednostek OSP

Rozgrywki sportowo-pożarnicze gminy Lubomierz: Walka, integracja i szkolenie jednostek OSP

Na miejscowym stadionie w Lubomierzu, 11 maja 2024 roku, w sobotnie popołudnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji uczestniczyło sześć męskich drużyn pochodzących z lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podczas tych zawodów, nie tylko rywalizacja jest na pierwszym planie. Jest to również okazja do integracji między członkami jednostek, a także świetna możliwość oceny ich stopnia wyszkolenia w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Poprzez tego typu imprezy, społeczność lokalna ma szansę lepiej poznać zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową. Ponadto, regularne organizowanie takich zawodów przyczynia się do ciągłego doskonalenia umiejętności członków jednostek OSP, co przekłada się na ogólny poziom bezpieczeństwa w gminie.

„Obecnie, na terenie gminy Lubomierz funkcjonuje sześć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród nich znajdują się dwie jednostki, które są częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – to OSP Lubomierz oraz OSP Pasiecznik. Razem na terenie gminy mamy 106 osób uprawnionych do przeprowadzania działań ratowniczo-gaśniczych. Warto również dodać, że szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników odbywa obecnie sześć osób” – informuje Przemysław Janków, Komendant Gminny ZOSP w Lubomierzu.