Bezdomna para uratowana z mrozu przez policję w Karpaczu – dramat na tle alkoholizmu

Bezdomna para uratowana z mrozu przez policję w Karpaczu – dramat na tle alkoholizmu

Policjanci z Karpacza podjęli akcję ratunkową, która zapobiegła tragicznym skutkom nocnego mrozu dla dwojga bezdomnych ludzi. Byli to 49-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna, znalezieni nietrzeźwi na ulicy w czasie ujemnej temperatury. Nie byli w stanie samodzielnie się poruszać, a groziło im przymarznięcie. Ze względu na krytyczne ryzyko dla ich życia, zostali umieszczeni w areszcie policyjnym do momentu wytrzeźwienia.

Chłodne noce to poważne zagrożenie, zwłaszcza dla osób bezdomnych, starszych i samotnych. W takich warunkach atmosferycznych, upojenie alkoholowe jest szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza gdy osoby te przebywają na dworze lub w nieogrzewanych budynkach. Policjanci z Jeleniej Góry angażują się aktywnie w pomoc osobom znajdującym się w tej trudnej sytuacji.

W nocy 4 grudnia 2023 roku, tuż po godzinie 20:00, na stacji paliw w Podgórzu policjanci znaleźli kobietę leżącą na mrozie. Była nietrzeźwa i nie mogła się samodzielnie poruszać. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc. Okazało się, że to 49-latka bez stałego miejsca zamieszkania, znajdująca się w stanie upojenia alkoholowego. Ze względu na niską temperaturę i poważne zagrożenie dla jej życia, kobieta została bezpiecznie przewieziona do policyjnego aresztu, gdzie miała okazję wytrzeźwieć.